Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 16-1 (Bill Wilkins Shield) 3 28 Nov 20 North Ringwood (1)
4/125 C Livingstone 34*  O Grenfell 2/15
def Healesville (1)
47  L Walker 3/7 BT O'Dwyer 2/3
North Ringwood Reserve 
Under 14-1 (Jeff Luscombe Shield) 3 28 Nov 20 St Andrews (1)
8/96(cc) J Anderson 26*  C Power 2/11 C Moore 2/19
def by North Ringwood (1)
6/101(cc)  I Kamdar 2/13
J.W Manson Reserve (Mid Oval) 
Under 12-1 (Timothy Court Shield) 3 27 Nov 20 North Ringwood (1)
3/192(cc) C Moore 51* B Garrett 44  
def Vermont (1)
5/62(cc)  X Noonan 2/12
North Ringwood Reserve 
Under 12-3 3 27 Nov 20 Wantirna South (1)
6/102(cc)  
def by North Ringwood (2)
3/153 H McLeod 35* A Robinson 30*  
Walker Reserve (Wantirna South) 
Lindsay Trollope Shield 3 28 Nov 20 Ainslie Park 1st XI
3/197 J Tucker 82 A Sier 37* R Peters 34*  L Ridgwell 2/27
def North Ringwood 1st XI
6/194(cc) S Gray 62 MJ Scott 52 T Robinson 35 A Leis 33  B Klewer 2/31 D Killen 2/52
Ainslie Park 
Under 14-3 3 28 Nov 20 North Ringwood (2)
4/146 S Smith 37*  
def Ainslie Park (1)
7/63(cc)  S Smith 2/4
Barngeong Reserve (Oval 1) 
Under 12-6 3 27 Nov 20 North Ringwood (3)
4/71  
def Mooroolbark (2)
3/61(cc)  
Barngeong Reserve (Oval 1) 
Under 12-7 3 27 Nov 20 Heatherdale (3)
4/95(cc)  
def by North Ringwood (4)
113  J McKenzie 3/5 S Peachey 2/12
Heatherdale Reserve (Oval 3 - Ponding Basin) 
Mini Bash 2 3 27 Nov 20 North Ringwood Bulls
v Croydon North (2)
Barngeong Reserve (Oval 3) 
Mini Bash 2 3 27 Nov 20 Croydon Ranges
v North Ringwood Maroon)
Melba College - Junior Campus 
Pat Meehan Shield 3 28 Nov 20 North Ringwood 2nd XI
8/195  D Price 2/23 S Musavi 2/36
def by South Warrandyte Hawks 2nd XI
4/197(cc) A Price 53 RR Appleby 37* K Murtaza 30 D Price 28  
North Ringwood Reserve 
A Grade (David Beatty Shield) 3 28 Nov 20 Seville 2nd XI
v North Ringwood 3rd XI
Seville Recreation Reserve (South Oval #1) 
B Grade (Don Smith Shield) 3 28 Nov 20 North Ringwood 4th XI
3/130  
def Eastfield 2nd XI
128 M Jackson 30  
Barngeong Reserve (Oval 2) 
E Grade (Ann Pascoe Shield) 3 28 Nov 20 North Ringwood 5th XI
8/145  
def by South Warrandyte 3rd XI
5/287(cc)  
Dorset Recreation Reserve (West) 
Girls Stage 2 Stars 2 22 Nov 20 North Ringwood
3/110(cc) M Sheedy 27*  
def Heatherdale
7/104(cc)  M Sheedy 3/10
North Ringwood Reserve 
M4 Grade (Tony Gawne Shield) 3 28 Nov 20 Chirnside Park 4th XI
7/143(cc)  
def North Ringwood 6th XI
5/108(cc)  
Kimberley Reserve (Oval #2) 
Under 14-7 3 28 Nov 20 Warranwood (3)
7/104(cc) N Hutton 28*  C Sleigh 2/4
def by North Ringwood (3)
6/107(cc)  S Archer 2/7
Quambee Reserve (West) 
RDCA T20 Trollope 2 24 Nov 20 Montrose
6/204(cc) R Schelfhout 53 K Perkins 44 M Edwards 41 M McKane 32  T Robinson 2/20
def North Ringwood
8/128(cc) D Roe 34 S Gray 27  Ja Crowe 3/16
Montrose Reserve 
Under 18 T20 1 25 Nov 20 Montrose
def North Ringwood
Montrose Reserve 
VCV Over 50's E Grade Legends 1 22 Nov 20 North Ringwood
7/218(cc) B I'Anson 41* P McArthur 40* D Mendoza 40*  AL Hon 2/19
drew Forest Hill
7/174 T Kitchen 40* R Crellin 33 D Kann 26  M Bellizia 2/10 A Andrikopoulos 2/22
North Ringwood Reserve